Pioneers in the industry, we offer x bollard wits acrylic glass from India.
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 50W |
| Bollard Height | 600 mm |
| Material | Mild steel |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Height Above Ground | 600 mm |
| Size | 2 feet |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP66 |
| Finish | Glossy |
| Working Voltage | 230 V AC |
| Features | Aluminium |
| Thickness | 6 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Rajeev Giri (Director)
Gretech Technology Pvt. Ltd.
3rd Floor, B-1/A Flat No 308, Joshi Colony, Mandawali Fazalpur
New Delhi - 110092, Delhi, India