of a wide range of products which include 300 w backchock flood light.
₹ 4250 / Piece Get Latest Price
| Brand | Gretech |
| Warranty | 2 YRS |
| Wattage | 300W |
| IP Rating | IP66 |
| Base Type | E40 |
| Lighting Type | LED |
| Model Name/Number | GTT-FL4 |
| Driver | 1500 MA, HPF |
| Surge Protection | 6 kV |
| Total Weight | 6.5 KG |
| Certification | ISO |
| Color Temperature | 6500K |
| Country of Origin | Made in India |
| VOLTAGE | 240V |
Minimum order quantity: 25 Piece
Rajeev Giri (Director)
Gretech Technology Pvt. Ltd.
3rd Floor, B-1/A Flat No 308, Joshi Colony, Mandawali Fazalpur
New Delhi - 110092, Delhi, India