Providing you the best range of 3 w led foot light, 6w led foot light and 5w led foot light with effective & timely delivery.
₹ 195 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3W |
| Power | 3W |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| CCT | 3000 K |
| Shape | Square |
| Body Material | Matel |
| Ingress Protection | IP54 |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Outdoor |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 6W |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| CCT | 3000 K |
| Body Material | ALUMUNIUM |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | GRETECH |
₹ 225 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 5W |
| Power | 5W |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| CCT | 3000 K |
| Shape | Square |
| Body Material | Chrome |
| Ingress Protection | IP65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | GRETECH |
Rajeev Giri (Director)
Gretech Technology Pvt. Ltd.
3rd Floor, B-1/A Flat No 308, Joshi Colony, Mandawali Fazalpur
New Delhi - 110092, Delhi, India