Pioneers in the industry, we offer outdoor garden light from India.
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Fixture Type | Bollard Light |
| Height | 600 mm (2 ft) |
| Light Source | LED |
| Wattage | 20W |
| Power Source | Mains |
| Body Material | Aluminium |
| Light Source Type | LED |
| Power Rating | 30 W |
| IP Rating | IP65 |
| Color Temperature | Warm White |
| Ingress Protection | IP66 |
| Mounting Type | Ground Mounted |
| Application Area | Farmhouse, Park, Resort, Garden |
| Control Type | Manual |
Best Quality
Rajeev Giri (Director)
Gretech Technology Pvt. Ltd.
3rd Floor, B-1/A Flat No 308, Joshi Colony, Mandawali Fazalpur
New Delhi - 110092, Delhi, India