Our product range includes a wide range of hexagon light 8*16 feet, 12w hanging cylinder light, led hanging light and led hanging profile light.
₹ 9980 / Piece Get Latest Price
| Positioning | Ceiling Mounted |
| Body Material | Plastic |
| Wattage | 600W |
| Power Source | Electric |
| Light Type | LED |
| Color Temperature | 6500 K |
| Number of Domes | 14Pcs |
| Shade Color | White |
| Mounting Type | Suspended |
| Endoscopy Mode | No |
| Field Diameter | 120 mm |
| Brightness | 160000 lux |
| Power | 120 W |
Minimum order quantity: 1 Piece
Showroom Use
₹ 820 / Piece Get Latest Price
| Light Type | LED Pendant |
| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 12 W |
| Size | 300x300 mm (1x1 ft) |
| Color Temperature | 3000 K |
| Shade Color | Black |
| Mounting Type | Suspended |
| Number Of Lights | 1 Light |
| Suitable For | Hotel |
| Control Type | Non Dimmable |
| Ingress Protection | IP40 |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Light Type | LED Pendant |
| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 40 W |
| Color Temperature | 3000 K |
| Shade Color | Black |
| Mounting Type | Suspended |
| Number Of Lights | 1 Light |
| Suitable For | Office |
| Control Type | Non Dimmable |
| Ingress Protection | IP20 |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Light Type | LED Pendant |
| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 40 W |
| Color Temperature | 3000 K |
| Shade Color | Black |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number Of Lights | 1 Light |
| Suitable For | Office |
| Control Type | Non Dimmable |
| Ingress Protection | IP20 |
Rajeev Giri (Director)
Gretech Technology Pvt. Ltd.
3rd Floor, B-1/A Flat No 308, Joshi Colony, Mandawali Fazalpur
New Delhi - 110092, Delhi, India