Providing you the best range of 6w aluminium surface panel, square cylinder light, 12w magnetic linear light, 6w aluminium surface light, rectangular shape linear and 12w led cabinet light with effective & timely delivery.
₹ 148 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 6W |
| Size | 100 mm (4 inch) |
| Usage/Application | Home |
| Light Type | Slim |
| Color Temperature (CCT) | Cool White (6500K) |
| Shape | Round |
| Power | 6 W |
| Brand | Gretech |
| Certification | ISO |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 18W |
| Shape | Square |
| Brand | Gretech |
| Color Temperature (CCT) | Warm White (3000K) |
| Body Material | Aluminium |
| Light Type | Surface Panel |
| Warranty | 1 Year |
₹ 360 / Piece Get Latest Price
| Fixture Type | Recessed COB |
| Type of Light | Linear Light |
| Wattage ( W ) | 12 W |
| Power | 12 W |
| Light Color | Neutral White |
| Body Material | Aluminum |
| Usage/Application | Office |
| Lighting Colour | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 6W |
| Shape | Round |
| Brand | Gretech |
| Color Temperature (CCT) | Cool White (6500K) |
| Body Material | Aluminium |
| Light Type | Surface Panel |
| Warranty | 2 Years |
₹ 580 / Meter Get Latest Price
| Length | Customize |
| Wattage | 10 W |
| Color Temperature | 6500 K |
| Mounting Type | Suspended |
| Lumens | Pr watt 100 lumens |
| Body Material | Aluminium |
| Dimmable | No |
| Ingress Protection | IP40 |
| Life Hours | 50000 h |
₹ 458 / Piece Get Latest Price
| Power | 12W |
| Length | 900 mm (3 ft) |
| Light Color | Natural White |
| Mounting Type | Surface |
| Body Material | Polycarbonate |
| Input Voltage | 220-240V AC |
| Body Color | White |
| Warranty | 1 Year |
₹ 470 / Piece Get Latest Price
| Power | 12 W |
| Beam Angle | 30° |
| Light Color | Neutral White |
| CCT | 4000 K |
| CRI | 90 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Ceiling Recessed |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Dimmable | No |
| Ingress Protection | IP40 |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 340 / Piece Get Latest Price
| Power | 8W |
| Length | 600 mm (2 ft) |
| Light Color | Cool White |
| Mounting Type | Surface |
| Body Material | Polycarbonate |
| Input Voltage | 220-240V AC |
| Body Color | White |
| Warranty | 1 Year |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Power | 4W |
| Length | 300 mm (1 ft) |
| Light Color | Warm White |
| Mounting Type | Surface |
| Body Material | Polycarbonate |
| Input Voltage | 220-240V AC |
| Body Color | White |
| Warranty | 1 Year |
Rajeev Giri (Director)
Gretech Technology Pvt. Ltd.
3rd Floor, B-1/A Flat No 308, Joshi Colony, Mandawali Fazalpur
New Delhi - 110092, Delhi, India