Pioneers in the industry, we offer 16w magnetic track light, 12w magnatic track light, 6w magnetic track light and ultra thin magnetic light from India.
₹ 570 / Piece Get Latest Price
| Light Color | Warm White |
| Wattage | 16W |
| Color Temperature (CCT) | 4000K (Natural White) |
| Lighting Type | Magnetic Track |
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 480 / Piece Get Latest Price
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature (CCT) | 4000K (Natural White) |
| Lighting Type | Magnetic Track |
| Wattage | 12 W |
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Light Source | COB |
| Wattage | 9W |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature (CCT) | 4000K (Natural White) |
| Track Phase | Single Phase |
| Lighting Type | Magnetic Track |
| Light Bulb Types | LED |
| Beam Angle | 45° |
| Material | Aluminium |
| Color Temperature | 3000 K |
| Body Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | GRETECH |
₹ 880 / Piece Get Latest Price
| Light Source | COB |
| Wattage | 12 W |
| Track Phase | Single Phase |
| Material | Aluminium |
| Beam Angle | 60° |
| Color Temperature | 3000 K |
| Body Color | Black |
| Housing Material | Aluminium |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Adjustable Head | Yes |
Rajeev Giri (Director)
Gretech Technology Pvt. Ltd.
3rd Floor, B-1/A Flat No 308, Joshi Colony, Mandawali Fazalpur
New Delhi - 110092, Delhi, India