₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Lamp Type | LED, Led |
| Wattage | Pr feet 10Watt |
| Body Material | Aluminium |
| Style | Designer |
| Suspension Length | 1 m |
| Suitable Area | Office |
| Fixture Color | Black |
| Dimmable | No |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 78 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9 W |
| CCT | 6500 K |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool White |
| Warranty | 2 Year |
| Cutout Size | 3 inch |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Recessed |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Lamp Life (Hours) | 5000Hr |
| Input Voltage | 220-240 |
| Cut Out Dimensions | 4kv |
₹ 850 / Project Get Latest Price
| Facade Type | Building |
| Lighting Effect | RGB |
| Service Location | PAN India |
| Work Scope | Detail Design |
| Light Source | LED |
| Control System | On Off |
| WATTAGE | 10 W |
| VOLTAGE | 240V |
| BRAND | GRETECH |
Minimum order quantity: 50 Project
Outdoor products
₹ 5500 / Set Get Latest Price
| Key Type | HEXGONE |
| Pieces In Set | 5pcs |
| Size Range | 2-10 mm |
| Head Type | Hex |
| Material | Pvc set |
| Finish | Pc body |
| Standard | Inch |
| Tip Hardness | HRC 50-55 |
| Coating | Blackened |
₹ 69 / Piece Get Latest Price
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 9W |
| Shape | Round |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Mounting Type | Recessed Mouted |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 Year |
₹ 8250 / Piece Get Latest Price
| Positioning | Ceiling Mounted |
| Power Source | Electric |
| Number of Domes | 5 |
| Endoscopy Mode | No |
| Field Diameter | 120 mm |
| Brightness | 80000 lux |
| Power | 120 W |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Power | 2000 W |
| Power Source | Corded Electric |
| Air Flow Settings | Stepless |
| Rated Voltage | 230 V |
| Nozzle Type | Standard, Reflector |
Heavy Quality
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3 W |
| Lighting Type | LED |
| Power | 3W |
| Shape | Round |
| Ingress Protection | IP67 |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
Rajeev Giri (Director)
Gretech Technology Pvt. Ltd.
3rd Floor, B-1/A Flat No 308, Joshi Colony, Mandawali Fazalpur
New Delhi - 110092, Delhi, India